Plastyka powiek dolnych i górnych – zabieg na piękne oczy

Written by

Problem opadających powiek i obwisłej skóry pod oczami dotyka głównie osób w średnim wieku, po 50-tym roku życia i starszych. Zabieg plastyki powiek dolnych i górnych pomaga skutecznie odmłodzić twarz. Jak przebiega korekcja powiek? Kto może ją wykonać? Zapraszamy do lektury.

Do kogo skierowany jest zabieg plastyki powiek dolnych i górnych?

Wraz z upływem lat twarz człowieka zmienia się. Ma na to wpływ nie tylko zegar biologiczny, ale też tryb życia oraz geny odziedziczone po przodkach.

Proces starzenia się odciska swe piętno na twarzy przybierając postać zmarszczek, bruzd, zapadniętych policzków, policzków chomika oraz opadających na oczy powiek.

Oczy zasłonięte są jakby zbyt ciężkimi powiekami, które przesłaniają obraz i przeszkadzają w noszeniu okularów. Twarz nabiera smutnego, znużonego i starczego wyglądu. Pod dolnymi powiekami często tworzą się nieestetyczne worki obwisłej skóry dodatkowo postarzając twarz.

Problem z opadającymi powiekami dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Mimo, iż panie odważniej sięgają po zdobycze medycyny plastycznej, to panowie również chętnie zgłaszają się na zabieg blefaroplastyki. Zbyt ciężkie powieki po prostu ograniczają pole widzenia, odbierając możliwość noszenia okularów.

Jaka jest przyczyna opadających powiek?

Skóra osób w średnim i starszym wieku jest stopniowo pozbawiana elastyny, kolagenu i tłuszczu, który jest naturalnym wypełniaczem. To naturalny proces, który w połączeniu z grawitacją, działa na skórę twarzy, niejako osuwając ją w dół. I tak też dzieje się z powiekami. Skóra powiek przesuwa się, zmienia swoje położenie razem z brwiami. Kąciki oczu opadają, a powieki zakrywają oczy. Dolne powieki czasami opadają jeszcze niżej i zmieniają się w wypełnione tłuszczem worki pod oczami.

Mimo, iż często osoba dotknięta taką przypadłością może czuć się młodo, to wygląd twarzy temu zaprzecza.

Widok w lustrze frustruje i pozbawia radości życia. Ponadto opadające powieki utrudniają normalne funkcjonowanie i ograniczają zakres widzenia. To bardzo poważne przesłanki do korekty powiek.

Na czym polega plastyka powiek dolnych i górnych?

Zabieg korekcji powiek jest stosunkowo prostą czynnością chirurgiczną, przeprowadzaną w klinikach medycyny plastycznej, lecz wykonana przez zdolnego i doświadczonego chirurga, przynosi spektakularne efekty. Operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a trwa od 30 minut do jednej godziny.

Chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcia w naturalnych załamaniach skórnych lub na linii rzęs. Po zdjęciu szwów, blizny ukryją się całkowicie w zgięciach skóry.

Następnie lekarz usuwa zbędną tkankę skórną oraz niepotrzebny tłuszcz. Po wymodelowaniu, zszywa cienkimi nićmi. Doskonale obrazuje to opis na stronie kliniki plastycznej doktor Monika Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Rekonwalescencja trwa od tygodnia, do 10 dni. Początkowo pacjent jest proszony, by w nocy spał z wyżej uniesioną głową. Zaleca się również oszczędzający tryb życia i nieużywanie szkieł kontaktowych.

Oczekiwany efekt plastyki powiek dolnych i górnych

Po wygojeniu, oczy stają się wyraźnie większe, spojrzenie młodsze i żywsze. Oczy znów posiadają pełen zakres widzenia, a twarz nabiera wypoczętego wyrazu.

W celu optymalizacji efektu, proponowany jest łączony zabieg korekcji powiek z lipofillingiem, w celu dodatkowego odmłodzenia twarzy.

Lipofilling – przeszczep autogennego tłuszczu

Lipofilling lub lipotransfer to najnowocześniejsza, a zarazem najbardziej naturalna metoda odmłodzenia skóry we współczesnej medycynie plastycznej. Komórki tłuszczowe pobrane od pacjenta w zabiegu liposukcji, są następnie odwirowywane i podawane za pomocą kaniul pod skórę.

Tłuszcz, specjalnie odwirowany i wzbogacony komórkami macierzystymi ma działanie przebudowujące i rewitalizujące. Pozwala uzupełnić braki w skórze, nadaje twarzy młodzieńczego wyglądu. Metoda lipofillingu jest małoinwazyjna, gdyż skóra nie jest przecięta, a rekonwalescencja błyskawiczna.

Własny tłuszcz jest naturalnym i biologicznie żyjącym materiałem, który nie alergizuje, nie podlega odrzuceniu przez organizm. To prawdziwy skarb i źródło młodości dla skóry.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.